Uzak Ülke

Web Sitesi

Uzak Ülke bir paylaşımdır. Türkçe içerik üreten, konulu sitelerin yer aldığı bir oluşumdan öte bir düşüncedir. Uzak Ülke evimizin önündeki düş sokaklarından oluşur. Büyük bir ülkedir alabildiğine uzun ve herkese açık.

Uzak Ülke her daim “yakın” bir ülke olmayı başarmıştır. Düşlerinizin size daha yakın olduğu bu diyara sessiz yolculuklar yapan birçok insan vardır. Alabildiğine yüksek surların önündeyseniz, bir gülümseme ile size bir kapı açılır. Uzak Ülke paylaşma hasretinin aynasıdır. Birlikteliktir.

Fişek Enstitüsü 1999 yılında uzakulke.fisek.com.tr sitesini açarak; içerik üreten, paylaşımcı insanların web sitelerini yayınlamak için olanaklarını açtı. Bundaki en büyük sebep o yıllarda ücretsiz web sitesi veren sitelerdeki olanak eksikliği ve bunun dahilinde reklamların boğuculuydu.

Fişek Enstitüsü’nün sağladığı bu olanak ile bir çok site oluştu. Doruk Fişek’in bu projesi iki sene içerisinde gelişerek herkese yakın bir Uzak Ülke oluşturdu. Emre “Sururi” Taşcı’nın Fişek Enstitüsü’nde yaptığı staj sırasında olgunlaştırdığı Türkiye’nin en geniş içerikli edebiyat sitesi “Epigraf” Uzak Ülke’nin bayrak gemisidir. Uzak Ülke’nin ilk üyesi olan Epigraf diğer sitelere de örnek teşkil etmiş, Uzak Ülke’nin daha da gelişmesini sağlamıştır. Uzak Ülke türkçe içerik ile internet içeriğine katkıda bulunmak isteyen, paylaşımcı insanların çekinmeden başvurabileceği bir yerdir.

Uzak Ülke‘ye hoşgeldiniz! 🙂