Dünyada Çocuk Emeğine Karşı Yürüyüş

Global March Against Child Labour Bülteni: South Asian Child Labour News (Güney Asya Çocuk Emegi Haberleri)

Çocuk emegi konusu, günümüz dünyasinda önemli bir problemdir. Bu kötü durumla mücadele etmek adina son zamanlarda çesitli çabalar sarf edilse de, tehdit edici bir boyutta hala varligini sürdürmektedir.

Çocuk emegi ile ilgili konulari bildirmek medyada bile artis gösteren bir trend olsa da, bu haberler yardimci haber niteligi tasimaktadir. Bu nedenle, Güney Asya Çocuk Emegi Haberleri çocuk emegi konusuna hak ettigi konumu vermeyi amaçlamaktadir.

Enformasyon,bilgi insasi için gerekli anahtardir. Ayrica, derinlemesine bir bilgi ve anlayis, etkili müdahale stratejileri gelistirmek için kritik bir öneme sahiptir. Bu haber servisi, bu süreci kolaylastirmayi amaçlamaktadir.

Güney Asya Çocuk Emegi Haberleri, farkli elektronik ve yazili basindan kaynaklarindan derlenen haberlerden olusmakta ve GLOBAL MARCH AGAINST CHILD LABOUR-Güney Asya Bölge Müdürlügü tarafindan yönetilmektedir (Ilgili haberlerin kaynaklari haberlerin sonunda belirtilmektedir). Bülten, Güney Asya’da Çocuk Emegi ve onunla ilgili konulari dis hatlariyla bildirmeyi amaçlamaktadir.

Eger görüslerinizi ve makalelerinizi (çocuk emegi ve ilgili konularla ilgili) daha genis bir kitleyle paylasmak istiyorsaniz, bunlari panomuza yerlestirmekten büyük mutluluk duyacagiz. Katkilarinizi iletmeniz için, globalmarch@mail.com.np, globalmarch@yahoo.com adreslerinden bizlere ulasabilirsiniz.