Prof. Dr. Nusret H. Fişek 100 Yaşında

Prof.Dr.Nusret H.Fişek 100 Yaşında. Halk sağlığı önderi, sağlıkta sosyalleştirme ve nüfus planlaması yasalarının mimarı, demokrasi ve insan hakları uğraşına Türk Tabipleri Birliği Başkanı olarak hizmet etti.

3 Kasım 2014’te gerçekleşen anma etkinliğine konuşmacı olarak gazeteci,yazar ve İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, DISK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Öğretim Üyeleri Prof.Dr.İbrahim Akkurt ve Prof.Dr. A.Gürhan Fişek katıldı.

Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı ve Karikatür Vakfı tarafından düzenlenen “Herkese Sağlık” konulu karikatür yarışmasında Büyük Ödülü Hicabi Demirci ve Kürşat Zaman paylaştı.

Yine Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı tarafından üç yıldır verilmekte olan Çocuğun İnsan Hakları Ödülü’nü ise, Zonguldak madenleri ve çocuk işçiler üzerine yazı ve araştırmalarından ötürü Erol Çatma kazandı.

Ayrıca Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e Prof.Dr.Nusret H.Fişek adına bir ETÜD MERKEZİ açtığı için teşekkür plaketi sunuldu.

Program dünyaca ünlü caz sanatçısı Yıldız İbrahimova’nın verdiği BARIŞ DİNLETİSİ ile son buldu.