Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı Öykü Yarışması Sonuçları

Vakfımız tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen çalışan çocuklar konulu öykü yarışması sona erdi. 425 öykünün katıldığı yarışmada, Seçici Kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda Figen Koşar’ın “Mecburiyet’te Kaç Mevsim” öyküsü birincilik, Bayram Sevinç’in “Küçük Ev” öyküsü ikincilik ve Nurdan Atay’ın “Gölgeler Sessizdir” öyküsü üçüncülük ödülüne değer bulundu.

Yarışmamıza yapılan 425 başvurunun 56’sını ortaokul ve lise öğrencilerinin öyküleri oluşturdu. Çocuklarımızın yarışmaya gösterdiği ilgi karşısında vakfımız, daha önce duyurduğumuz ödüller dışında bir de Özendirme Ödülü verilmesine karar verdi. Bu kapsamda ortaokul ve lise öğrencilerinin öyküleri arasından yapılan değerlendirmede, Ekin Eryılmaz’ın “Mevsimsiz Göç” öyküsü ile Elif Yavaş’ın “Duvar” öyküsü ödüle değer bulundu.

Yarışmada dereceye giren katılımcılarımıza ödülleri Vakfımız kurucularından Prof. Dr. Gürhan Fişek’in doğum yıldönümü olan 30 Mart günü, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde saat 14:00’te verilecektir.

Yarışmamıza birbirinden değerli öyküleri ile katkıda bulunan tüm katılımcılarımıza ve öykülerin değerlendirilmesi sürecindeki emekleri için seçici kurulumuza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı Öykü Yarışması Ödülleri – 2021

Birincilik Ödülü: Mecburiyet’te Kaç Mevsim (Figen Koşar)

İkincilik Ödülü: Küçük Ev (Bayram Sevinç)

Üçüncülük Ödülü: Gölgeler Sessizdir (Nurdan Atay)

Özendirme Ödülü: Mevsimsiz Göç (Ekin Eryılmaz)

Özendirme Ödülü: Duvar (Elif Yavaş)