Ünlü Tenisçinin Kızını Reklamda Kullanınca

Bir kozmetik firması Almanya’da dünyaca ünlü tenis yıldızı Boris Becker’in kızını reklamlarda oynattığı için çocuk emeği kullanmakla suçlandı ve para cezasına çarptırıldı.

Anna Ermakowa, Alessandro adlı bir kozmetik firmasının Mart ayında Düseldorf’ta gerçekleştirdiği bir tanıtımda, 5 yaş ve üstü kızlar için tırnak cilası ürününün reklamında yer aldı.

Düseldorf kentinde yer alan endüstriyel güvenlik ofisi, konu ile ilgili otoritelerden gerekli izni almadan çocukları çalıştırdığı gerekçesiyle 1.316 Euro cezaya çarptırdı.

Manfred Finken adlı sorumlu, kızın ticari bir işte yer almasının otoritelerce onaylanmadığını belirtti.

Anna bilindiği gibi Becker ve model Angelina Ermakowa arasında bir restoranda yaşanan kısa ilişki sonrasında 1999 yılında dünyaya gelmişti.

Üç kez Wimbledon Tenis Turnuvası’nı kazanan 39 yaşındaki Becker, Anna’nın annesiyle birlikte yaşamıyor ve son yaptığı açıklamada kızının bir kozmetik firması için bu yaşta modellik yapıyor olmasını onaylamadığını söyledi.

“Eğer bana kalsaydı asla böyle bir durum gerçekleşmezdi” diyerek kızının bir tanıtım kampanyasında yer almış olmasının uygun olmadığını belirtti.

Ayrıntılı Bilgi