Eğitime gönül verenler

70 günde okul zili çaldı

Ümranİye Çakmak Mahallesi’nde 70 gün gibi kısa sürede inşa edilen Emrullah Turanlı İlköğretim Okulu, eğitimin hizmetine sunuldu. Törende bir konuşma yapan İstanbul Valisi Muammer Güler, ‘Eğitim davası millet olmanın davasıdır. Yurt çapında 1001 okulun açılışı yapılıyor. Bunlardan 100 tanesi İstanbul’da’ dedi.

Okulun projesini çizen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da merkezi yönetim ile yerel yönetimin el ele vererek, eğitim sorunununu çözmek için büyük çaba harcadığını kaydetti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, bu yıl içersinde yapımına başlanan 106 okulun tamamlanmasıyla 2006-2007 öğretim yılında İstanbul’da okul sorununun ortadan kalkacağını müjdeledi.

70 günde okulun yapımını tamamlayan Taşyapı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever işadamı Emrullah Turanlı, Rize Kalkandere’de iki yıl önce 70 günde bitirdiği lisenin açılışında Kadir Topbaş ile tanıştığını belirterek, ‘Bu kadar kısa sürede okulun yapımını tamamladığıma inanmayan Topbaş, bir örneğini de İstanbul’da yapmamı istedi. Ben de aynı sürede inşaatı bitirdim’ dedi. Daha sonra hayırsever işadamı ve ailesine şükran plaketi verildi.

Özner BERBER

Kaynak : Akşam Gazetesi