Çocuk İstismarı

Çocuklara porno tuzağı

Osman DUMAN, BURSA (DHA)

İlköğretim öğrencisi bir kızla cinsel ilişkiye girmesini sağladıkları 12-14 yaşındaki çocukların görüntülerini CD’ye kaydedip piyasaya sürdüğü iddia edilen 2 kişi yakalandı.

BURSA’da geçen yıl yaşanan olay, iddiaya göre şöyle gelişti: Bir köyde oturan ve o yıl ilköğretim okuluna giden 13 yaşındaki G.Ç.’yle ilişkiye giren 24 yaşındaki H.G., daha sonra kıza tuzak kurdu. H.G., tehdit ettiği G.Ç.’yi, okul arkadaşları 12-14 yaşlarındaki S.T, C.A, S.D. ve R.G. ile okul tuvaletinde cinsel ilişkiye girmesi için ortam hazırladı. H.G., tuvalette ilişki kurdurduğu çocukların görüntülerini videoya kaydetti.

Jandarma izleyip yakaladı

H.G., daha sonra bu görüntüleri CD olarak çoğalttırıp satmaya başladı. İhbar üzerine söz konusu CD’yi izleyen jandarma, köye baskın düzenleyip 4 çocukla G.Ç’yi, ifadelerinin alınması için Cumhuriyet Savcısı’na getirdi. İfadelerin ardından H.G. ile ona yardımcı olduğu iddia edilen 15 yaşındaki M.F. de gözaltına alındı. Suçlarını kabul etmeyen sanıklar, ‘küçük yaşta kıza ırsa tasaddi’ suçundan tutuklandı. G.Ç. ailesine teslim edilirken, kendisiyle cinsel ilişkiye giren okul arkadaşları, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Ayrıntılı Bilgi